سابین سرور

پرفروش ترین بازی‌های کنسول نسل هشتم

پرفروش ترین بازی‌های کنسول نسل هشتم

موسسه NPD، لیستی از پرفروش‌ترین بازی‌های نسل هشتم روی پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و سوییچ در آمریکا منتشر کرده که عملکرد درخشان بازی‌هایی چون GTA V را نشان می‌دهد.  

با اینکه هنوز تا عرضه کنسول‌های نسل نهمی سونی و مایکروسافت فاصله داریم، اما پربیراه نیست اگر بگوییم که نسل هشتم بازی‌هایی ویدیویی کم کم در حال رسیدن به خط پایان است. به همین دلیل اخیرا موسسه NPD که آن را با انتشار آمار مختلف مرتبط با فروش بازی‌ها می‌شناسیم، اخیرا لیستی از پرفروش‌ترین بازی‌های کنسولی نسل هشتم در آمریکا منتشر کرده است که شامل بازی‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ می‌شوند.

در آمار منتشر‌شده، بازی‌هایی مثل GTA V عملکرد درخشانی دارند؛ اثری که تا به امروز بیش از ۱۱۰ میلیون نسخه از آن در سراسر جهان عرضه شده و همین هم عملکرد عالی آن را توجیه می‌کند. طبق اعلام مت پیسکاتلا، تحلیل‌گر NPD، آمار منتشر‌شده تا پایان ماه می ۲۰۱۹ هستند و همینطور باید این نکته را در نظر بگیریم که برای بازی‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان، هم آمار فروش نسخه فیزیکی و هم نسخه دیجیتالی در نظر گرفته شده است اما به غیر از Mario & Rabbids: Kingdom Battle، فقط فروش نسخه فیزیکی سایر بازی‌های سوییچ محاسبه شده است.

یکی از نکات جالب‌توجه لیست منتشر‌شده، عملکرد عالی بازی‌های سری Call of Duty است که البته همیشه مجموعه پرفروشی به‌حساب می‌آید اما هنوز هم حضور نسخه‌های مختلف آن در پنج رتبه از پرفروش‌ترین بازی‌های ایکس‌باکس وان، نکته جالبی است. همچنین در لیست بازی‌های کنسول مایکروسافت، شاهد حضور هیچ بازی انحصاری در بین ۱۰ بازی پرفروش نیستیم اما بازی‌های انحصاری سونی، عملکرد بهتری دارند و Spider-Man با قرار گرفتن در رتبه شِشُم، پرفروش‌ترین انحصاری این کنسول است و God of War هم در رتبه هشتم دیده می‌شود. همچنین انحصاری‌های سوییچ هم عملکرد بسیار خوبی دارند و هر ۱۰ بازی این پلتفرم انحصاری هستند.

۱۰ بازی پرفروش پلی‌استیشن 4

رتبه اسم بازی
۱ Grand Theft Auto V
۲ Red Dead Redemption 2
۳ Call of Duty: WWII
۴ Call of Duty: Black Ops 4
۵ Call of Duty: Black Ops 3
۶ Marvel’s Spider-Man
۷ Call of Duty: Infinite Warfare
۸ God of War 2018
۹ NBA 2K18
۱۰ Battlefield 1

۱۰ بازی پرفروش ایکس‌باکس وان

رتبه اسم بازی
۱ Grand Theft Auto V
۲ Call of Duty: WWII
۳ Call of Duty: Black Ops III
۴ Call of Duty: Black Ops IIII
۵ Red Dead Redemption II
۶ Call of Duty: Infinite Warfare
۷ Battlefield 1
۸ Star Wars Battlefront 2015
۹ Call of Duty: Advanced Warfare
۱۰ Destiny 2

۱۰ بازی پرفروش نینتندو سوییچ

رتبه اسم بازی
۱ Mario Kart 8
۲ Super Smash Bros. Ultimate
۳ The Legend of Zelda: Breath of the Wild
۴ Super Mario Odyssey
۵ Super Mario Party
۶ Splatoon 2
۷ Pokemon: Let’s Go, Pikachu!
۸ Pokemon: Let’s Go, Eevee!
۹ Mario & Rabbids: Kingdom Battle
۱۰ New Super Mario Bros. U Deluxe

منبع : Zoomg

مرتبط
بخش نظرات
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده نظرات

گزارشات خطا

گزارشات نسخه جدید