ّ

داستان بازی Ghost of Tsushima

داستان بازی Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima ( شبح سوشیما ‎) یک بازی ویدئویی در سبک اکشن-ماجراجویی و مخفی‌کاری است که توسط ساکر پانچ پروداکشنز توسعه یافته و به‌وسیلهٔ سونی اینتراکتیو انترتینمنت در ۱۷ ژوئیه ۲۰۲۰، برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر شد. در شبح تسوشیما بازیکن قادر به کاوش در محیط جهان باز است و داستان بازی پیرامون سرزمین تسوشیما در اولین تهاجم مغولان به سرزمین ژاپن جریان دارد.

در سال ۱۲۷۴ سامورایی‌ها مدافعان افسانه‌ای ژاپن بودند تا این که امپراتوری وحشتناک مغول به جزیره تسوشیما هجوم آورد و با ویرانی‌های زیاد توده‌های محلی را تسخیر کرد. جین به عنوان آخرین سامورایی بازمانده از خاکستر برمی‌خیزد تا علیه مغولان مبارزه کند. با این حال روش‌های قدیمی پاسخگوی شرایط پیش آمده نیست و جین باید پا را فراتر از سنت‌های سامورایی بگذارد و یک روش مبارزه جدید – روش روح – را خلق کند تا بتواند در جنگی نامتعارف آزادی ژاپن را محقق کند. داستان بازی Ghost of Tsushima در یک جهان باز پیگیری می‌شود. در کنار داستان اصلی، مجموعه‌ای از قصه‌های جانبی نیز پیرامون شخصیت اصلی وجود دارد.

داستان Ghost of Tsushima بر اساس اولین هجوم مغولان به ژاپن در سال ۱۲۷۴ است. در این هجوم واقعی، مغولان به جزیره تسوشیما واقع در بین ژاپن و کره حمله کردند. آن‌ها تحت رهبری قوبلای خان، نوه‌ی چنگیز خان، در تسوشیما در برابر ارتش کوچکی از جنگجویان ژاپنی به رهبری خاندان سو دایمیو جنگیدند. جنگجویان بومی مغلوب تعداد زیاد و سلاح‌های پیشرفته مغولان شدند و بسیاری از مردم قتل عام شدند. مغولان پس از ترک تسوشیما جزیره‌های اطراف ژاپن را برای حمله مورد هدف قرار دادند اما این مهاجمان به خاطر وقوع یک طوفان که باعث تخریب شدن ناوگان‌شان در کیوشوی ژاپن شد، دفع شدند. این طوفان بعدها با عنوان کامیکازه (باد الهی) ۱۲۷۴ شناخته شد.

روایت داستان

در سال ۱۲۷۴، ناوگانی از مغولان به رهبری کوتون کان به جزیره تسوشیمای ژاپن هجوم آورد. جین و سایر سامورایی‌های محلی جزیره که توسط عموی جین یعنی لرد شیمورا رهبری می‌شدند در برابر این حمله مقابله کردند. با این حال نبرد آن‌ها چیزی جز یک فاجعه نبود و تمام ارتش سامورایی‌ها کشته شدند، و لرد شیمورا اسیر شد، و جین نیز به شدت مجروح و رها شد تا بمیرد. در این زمان زنی به نام یونا که یک دزد بومی بود جین را پیدا کرد و از او مراقبت کرد تا سلامتی‌اش را به دست آورد. او به جین اطلاع داد که اکثر تسوشیما سقوط کرده و در اختیار مغولان قرار گرفته است. جین برای نجات دادن لرد شیمورا تصمیم گرفت به سنگر کوتون یعنی قلعه کاندا هجوم ببرد، اما او در مبارزه با کوتون نتوانست پیروز شود و از پلی به پایین پرتاب شد.

جین که فهمیده بود به تنهایی و با روش‌های سنتی سامورایی قادر به شکست دادن مغولان نیست شروع به جذب افراد جدید در جزیره کرد و همین طور یادگیری فنون جدیدی را آغاز کرد تا بتواند ماموریتش در نجات لرد شیمورا را به ثمر برساند. در ادامه‌ی داستان بازی Ghost of Tsushima او موفق به جذب نیروهای جدیدی از جمله برادر یونا به نام تاکا، یک استاد کماندار به نام ایشیکاوا، یک زن سامورایی به نام ماساکو، و همین طور دوست قدیمی‌اش و یک مزدور به نام ریوزو شد. همان طور که جین اقدام به کشتن افراد بیشتری از مغول‌ها می‌کرد، بومیان نیز به او لقب «روح تسوشیما» را دادند. تاکا یک قلاب ویژه را ساخته بود که جین با استفاده از آن قادر به پیمودن دیوارهای قلعه کاندا بود. با وجود آنکه ریوزو برای گرفتن جایزه‌ی تعیین شده برای سر جین به او خیانت کرد اما جین موفق به آزاد کردن لرد شیمورا و بازپس‌گیری قلعه کندا شد.

با وجود این پیروزی اما کوتون در عوض قلعه لرد شیممورا را تسخیر کرد. جین برای پس گرفتن این قلعه به جذب متحدان بیشتر ادامه داد و با افرادی مثل نوریو و راهبان جنگجوی او، و همین طور سربازان قبیله یاریکاوا متحد شد. در همین حین لرد شیمورا با دزدان دریایی بومی گورو به توافقی رسید تا آن‌ها یک پیام درخواست نیروی کمکی را به شوگان برسانند. با رسیدن نیروهای جدید شوگان و ارتش جدیدی که تحت فرمان لرد شیمورا فرماندهی می‌شد، جین موفق به بازیابی زره اجدادی خود شد و برای مقابله با ریوزو عازم شد. با این حال جین توسط کوتون اسیر شد و این فرمانده مغول از او خواست تا تسلیم شود. وقتی جین این درخواست را رد کرد، کوتون به عنوان مجازات اقدام به کشتن تاکا کرد. با آمدن نیروهای سامورایی شوگان، جین موفق به فرار شد. لرد شیمورا یک حمله اساسی را به قلعه شیمورا انجام داد و مغولان تحت فشار در برجک دفاعی قلعه مستقر شدند. با این حال کوتون روی به تاکتیک‌هایی غیرمتعارف آورد که تلفات سنگینی را برای سامورایی‌ها به بار آورد. جین با آگاهی از این موضوع جان‌های بیشتری گرفته خواهد شد تصمیم گرفت تا با استفاده از سم مغولان را مسموم کند.

جین در این مقطع از در داستان Ghost of Tsushima به طور مخفیانه به قلعه نفوذ کرد و غذاهای مغولان را مسموم کرد. او باری دیگر با ریوزو روبرو شد و مجبور شد تا او را بکشد. وقتی قلعه بدون هیچ خونریزی پس گرفته شد، کوتون و افرادش به سمت شمال پیشروی کردند. در همین حین لرد شیمورا به خاطر استفاده از تاکتیک سم که روشی ناشایست در رسم سامورایی‌ها بود از دست جین خشمگین شد. لرد شیمورا با دانستن این موضوع که شوگان به عنوان مجازات این کار یک نفر را اعدام خواهد کرد، به جین گفت که یونا را قربانی کند اما جین این موضوع را نپذیرفت. در نتیجه او به خاطر جرم‌هایش دستگیر شد اما وقتی یونا از محل تقریبی کوتون مطلع شد، جین نیز موفق به فرار شد. جین در زمان ردگیری کوتون از این موضوع واهمه داشت که حالا کوتون می‌داند چطور سم درست کند و از آن در مقابل ساکنان جزیره استفاده کند. جین دوباره متحدان خود را جمع کرد و به آخرین سنگر کوتون در بندر ایزومی حمله کرد. او موفق به نفوذ به این بندر شد و کوتون را روی کشتی‌اش کشت.

با مرگ کوتون ادامه‌ی تهاجم مغولان با اختلال روبرو شد و ورق به نفع سامورایی‌ها برگشت. در پایان داستان بازی Ghost of Tsushima جین توسط لرد شیمورا احضار شد و لرد به او گفت که شوگان وجود «روح» را یک تهدید برای ثبات تسوشیما می‌داند، و از این رو به او دستور داده شده بود تا جین را اعدام کند. جین و لرد شیمورا بر خلاف میل‌شان با یکدیگر مبارزه کردند و در نهایت جین پیروز میدان شد. در این نقطه از داستان جین این انتخاب را دارد که جان لرد شیمورا را ببخشد یا مرگی درخور یک جنگجو را به او بدهد. صرف نظر از این انتخاب، جین از این پس برای همیشه به عنوان یک فرد تحت تقعیب زندگی خواهد کرد.

منبع : flopsy – WikiPedia

سوالات متداول

......

.

.....
آیا دانلود از گیم کیو نیم بها هست؟
چرا دانلود برای من نیم بها محاسبه نمی شود؟

مطالب مشابه

......

.

.....

ارسال دیدگاه

......

.

.....

دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید و دیدگاه فینگلیش تایید نمی شود.

از تکرار دیدگاه خودداری کنید و در صورت ارسال دیدگاه تکراری تایید نمی شود.

قبل از ارسال دیدگاه بخش  سوالات متداول را مطالعه کنید..

قبل از ارسال دیدگاه تمام بخش های پست را مطالعه کنید.

در صورت استفاده از کلمات رکیک دیدگاه تایید نمی شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

......

.

.....

1 دیدگاه ثبت شده، نظر تو چیه؟

.
  • mostafa

    28 شهریور 1399 05:35

    عالی خلاصه و مفید