ّ

داستان بازی Mortal Kombat X

داستان بازی Mortal Kombat X

Mortal Kombat X یک بازی ویدئویی به سبک مبارزه‌ای از مجموعه بازی‌های مورتال کامبت است که توسط ندررلم استودیوز توسعه یافته و بوسیلهٔ وارنر برادرز. اینتراکتیو انترتینمنت منتشر شده‌است. این دهمین قسمت از مجموعه بازی‌های مورتال کامبت به‌شمار می‌رود که در تاریخ 14 آوریل 2015 برای اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و کامپیوتر عرضه شده‌است. با داستان بازی Mortal Kombat X همراه گیم کیو باشید.

روایت داستان

دو سال بعد از شکست شائو کان، شیناک با ارتشی از شیاطین ندررلم و جنگجویان مرده‌ی احیا شده به ارث‌رلم حمله کرد. یک تیم ضربت به رهبری جانی کیج، سونیا بلید و کنشی با باز کردن یک پورتال در معبد آسمان وارد اتاق جینسی شدند، جایی که ریدن و فوجین در حال مبارزه با شیناک بودند. اقدامات موثر جانی باعث شد تا ریدن فرصت ربودن سنگ طلسم شیناک را پیدا کند و شیناک را در این شی حبس کند، با این حال کوان چی موفق به فرار از غائله شد.

به این ترتیب جانی، ریدن و سونیا به دنبال کوان چی به ندررلم رفتند و موفق به شکست دادن او شدند، اتفاقی که باعث شد اسکورپیون، ساب-زیرو و جکس فرم انسانی خود را دوباره به دست آورند، گرچه کوان چی باز هم موفق به گریختن شد. ۲۵ سال بعد از شکست شیناک، یک جنگ داخلی در اوت‌ورلد شکل گرفته بود، جنگی که یک طرف آن کوتال کان، امپراطور کنونی اوت‌ورلد قرار داشت و در طرف دیگر آن میلینا، دختر وفادار شائو کان حاضر بود. در این زمان سنگ طلسم شیناک از طریق کانو در تصاحب میلینا قرار گرفته بود.

در مقطعی سونیا با اسیر کردن کانو اطلاعاتی در مورد موقعیت میلینا به دست آورد و به این ترتیب کسی کیج، دختر سونیا و جانی همراه با تیمی به منظور بازیابی سنگ طلسم وارد عمل شد و در این مسیر با کوتال کان نیز همکاری صورت گرفت. با این حال پس از اسیر شدن میلینا و اعدام او به دستور کوتال کان، این امپراطور تصمیم گرفت تا سنگ طلسم در اوت‌ورلد باقی بماند. او حتی برای مقابله با ریدن، متحدان او یعنی کسی و همراهانش را به گروگان گرفت. دی وورا که افراد بسیار نزدیک به کوتال کان و همچنین یک عامل دوجانبه برای کوان چی بود اقدام به ربودن سنگ طلسم کرد. در همین زمان کسی و دوستانش از اسارت گریختند و اهداف دی وورا را به اطلاع ارث‌رلم رساندند.

جکس و کنشی به امید به دست آوردن سنگ طلسم و متوقف کردن کوان چی با کمک‌رسانی سارینا به ندررلم هجوم بردند. این تلاش آن‌ها تا حدودی موفقیت‌آمیز بود و کنشی اقدام به کشتن کوان چی کرد، اما این جادوگر پلید لحظاتی قبل از مرگش موفق به تکمیل طلسمی شد که منجر به آزادسازی شیناک شد. شیناک با گروگان‌گیری جانی، همراه با دی وورا محل را ترک کرد. پس از این ماجرا شیناک و دی وورا با کمک از گور برخاسته‌ها به معبد آسمان حمله کردند. شیناک با کنار زدن ریدن و بو رای چو وارد جینسی شد و این مکان حیاتی را مسموم کرد، سپس او طی فرآیندی تبدیل به یک شیطان قدرتمند شد.

در ادامه‌ی داستان مورتال کمبت X، کسی و جین موفق به ورود به اتاق جینسی شدند. با وجود شکست خوردن جین اما کِسی موفق به شکست دادن دی وورا شد و سرانجام مقابل شیناک قرار گرفت. زمانی که شیناک اقدام به شکنجه‌ی پدر کسی یعنی جانی کیج کرد، قدرت‌های فرا انسانی جانی در کسی پدیدار شد و او با استفاده از این قدرت شیناک را شکست داد. پس از آن ریدن اقدام به پاکسازی جینسی کرد و قدرت‌های شیناک را از او سلب کرد.

چند وقت بعد نشان داده شد که لیو کانگ و کیتانای از گور برخاسته حاکمیت بر ندررلم را به دست گرفته‌اند. ریدن نیز در حالی که سنگ طلسم شیناک را در اختیار داشت به دلیل فرآیند پاکسازی جینسی دچار فساد شده بود و افکار پرخشونت‌تری در مقابل دشمنان ارث‌رلم پیدا کرده بود.

سوالات متداول

......

.

.....
آیا دانلود از گیم کیو نیم بها هست؟
چرا دانلود برای من نیم بها محاسبه نمی شود؟

مطالب مشابه

......

.

.....

ارسال دیدگاه

......

.

.....

دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید و دیدگاه فینگلیش تایید نمی شود.

از تکرار دیدگاه خودداری کنید و در صورت ارسال دیدگاه تکراری تایید نمی شود.

قبل از ارسال دیدگاه بخش  سوالات متداول را مطالعه کنید..

قبل از ارسال دیدگاه تمام بخش های پست را مطالعه کنید.

در صورت استفاده از کلمات رکیک دیدگاه تایید نمی شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

......

.

.....

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

.