ّ

داستان بازی Doom Eternal

داستان بازی Doom Eternal

Doom Eternal یک بازی ویدئویی در سبک تیراندازی اول شخص است که توسط اید سافت‌ویر توسعه یافته و به‌وسیلهٔ بتزدا سافت‌ورکز و در تاریخ 19 مارس 2020 برای پلت‌فرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، استادیا و کامپیوتر منتشر شده‌است و نسخه نینتندو سوئیچ آن مدتی پس از عرضه دیگر نسخه‌ها منتشر می‌شود. با داستان بازی Doom Eternal همراه گیم کیو باشید.

این بازی پنجمین نسخه اصلی از مجموعه بازی‌های دووم به‌شمار می‌ورد که داستان آن ادامه نسخه پیشین خود یعنی Doom 2016 می‌باشد. داستان بازی Doom Eternal با حضور دوباره دوم اسلایر همراه است و این جنگجو این بار باید جلوی انقراض بشریت توسط موجودی به نام میکر را بگیرد.

روایت داستان

هشت ماه بعد از رویدادهای Doom 2016، زمین توسط نیروهای شیطانی مورد هجوم قرار گرفته و 60% از جمعیت این سیاره نابود شده است. زمین حالا تحت کنترل شرکت اتحادیه هوافضای فاسد شده قرار گرفته است. انسان‌های باقی مانده یا از زمین فرار کرده‌اند یا با پیوستن به هم یک جنبش مقاومت تحت عنوان ARC را شکل داده‌اند، تا در برابر هجوم شیطان‌ها ایستادگی کنند با این حال آن‌ها پس از تجربه‌ی تلفات شدید پنهان شدند. دوم اسلایر که در گذشته توسط دکتر ساموئل هیدن مورد خیانت واقع شد و به نقطه‌ای دیگر تلپورت شد، حالا با یک قلعه ماهواره‌ای که تحت کنترل هوش مصنوعی وگا بازگشته است تا حمله‌ی شیاطین را سرکوب کند و کاهنان جهنمی یعنی: دیگ نایلاکس ، دیگ راناک، و دیگ گریو را بکشد. این کاهنان به یک موجود فرشته-مانند به نام کان میکر خدمت می‌کردند که به دنبال قربانی کردن بشریت بود.

در همان اوایل داستان بازی Doom Eternal اسلایر به لس آنجلس تخریب شده تلپورت شد و در آنجا اقدام به کشتن دیگ نایلاکس کرد، اما پس از آن کان میکر دو کاهن باقیمانده را به نقطه‌ای نامشخص تلپورت کرد، و این موضوع باعث شد تا اسلایر جستجوی خود را ادامه دهد.اسلایر بعد از بازیابی یک موقعیت‌یاب آسمانی از نگهبان دنیای اکسالتیا به جهنم رفت تا یک منبع نیرو را از یک موجود آسمانی سقوط کرده به نام بیتریر (Betrayer) دریافت کند. این موجود به اسلایر هشدار داد که زمان بشریت فرا رسیده است و سپس منبع نیرو را به همراه یک خنجر ویژه به او داد. اسلایر با هدایت وگا به یک قلعه در قطب شمال رفت. یکی از کاهنان یعنی راناک در این مکان پناه گرفته بود و اسلایر پس از شکست دادن شکارچی‌های محافظ او، راناک را کشت.

کان میکر در واکنش به این اتفاق، گریو را به یک مکان پنهان برد و به حمله کردن به زمین شتاب بیشتری داد. اسلایر که مجبور به تغییر دادن تاکتیک‌ها شده بود، در اروپای مرکزی که نقطه‌ی شروع حمله بود اقدام به نابود کردن آشیانه سوپر گور کرد. با نبود هیچ سرنخی از آخرین کاهن جهنمی، وگا پیشنهاد یافتن دکتر هیدن را مطرح کرد، کسی که از موقعیت دیگ گریو آگاه بود. به این ترتیب دوم اسلایر به محوطه‌ی ARC رفت و در آنجا پوسته روباتی هیدن، و همچنین کروسیبل را یافت. در همین حین او با یک نگهبان شیطانی به نام مارادر روبرو شد که برای متوقف کردن اسلایر فرستاده شده بود.

در ادامه‌ی داستان بازی Doom Eternal با آپلود شدن ذهن هیدن به قلعه افشا شد که دیگ گریو در سنتینل پرایم پنهان شده است. تنها دروازه‌ی موجود به سنتینل پرایم واقع در شهر باستانی هبث در هسته‌ی مریخ بود که دسترسی سریع به آن امکان‌پذیر نبود. اسلایر به تاسیساتی روی فوبوس (قمر مریخ) سفر کرد و در آنجا با استفاده از سلاح BFG 10000 چاله‌ای را در مریخ ایجاد کرد تا به هبث دسترسی پیدا کند. بعد از رسیدن به سنتینل پرایم، اسلایر فلش‌بک‌هایی از گذشته را دید. او توسط نگهبانان (Sentinels) به شدت مجروح شد و نزد دیگ برده شد و مجبور شد تا در یک میدان گلادیاتوری مبارزه کند. دیگ‌ها تحت تاثیر بی‌رحمی اسلایر، او را به نگهبانان معرفی کردند در حالی که کان میکر به دنبال اطلاعات اسلایر در مورد شیطان‌ها بود. در زمان حال، اسلایر دیگ گریو را در میدان یافت و یک شیطان غول‌پیکر به نام گلادیاتور را شکست داد. او با این که می‌دانست کشتن دیگ گریو در زمین مقدس بر خلاف قوانین سنتینل است با این حال او را کشت و به قلعه بازگشت.

در بازگشت، قلعه اسلایر توسط کان میکر بسته شد تا اسلایر دیگر نتواند در نقشه‌های او تداخلی ایجاد کند. کان افشا کرد که هدفش احیای شیطان جهان-خوار و درنده است که نماد گناه است و قادر است بشریت را ببلعد. پس از آن اسلایر توسط شیطان‌ها مورد حمله قرار گرفت. او پس از زنده ماندن از ان حمله از انرژی آرجنت نهفته در کروسیبل شیطانی استفاده کرد تا قلعه را دوباره فعال کند. او سپس به Argent D’Nur سفر کرد تا کروسیبل خودش از زمان حضورش در نگهبانان را بازیابی کند.

فلش‌بک‌هایی نشان داد که در زمان نبرد شوم Argent D’Nur، میکر سرکش که با عنوان سرافیم شناخته می‌شد در گذشته به اسلایر توانایی‌های فرا انسانی داده است که او تبدیل به دوم اسلایر فعلی شده است. بعد از گرفتن دسته‌ی کروسیبل بل این موضوع آشکار شد که کان میکر یک اتحاد را با جهنم ترتیب داده تا انرژی آرجنت تولید کند که این انرژی از قربانی کردن تعداد زیادی از روح انسان‌ها ایجاد شده بود. میکر قسمتی از انرژی آرجنت تولید شده توسط جهنم را دریافت کرد که این موضوع بُعد خودشان یعنی اورداک را از حمله حفظ می‌کرد.

هیدن، اسلایر را به یک دژ عظیم جهنم به نام نکراوول هدایت کرد تا او در آنجا دروازه‌ای به اورداک را پیدا کند. او موفق به یافتن کان میکر شد و با استفاده از خنجر بیتریر نماد قلب را نابود کرد تا تشریفات بیدار شدن را متوقف کند. نماد گناه با رهایی یافتن از کنترل میکر از حالت خفته‌ی خود بیدار شد و به زمین تلپورت شد. با از بین رفتن حصار بُعدی، شیطان‌ها پیمان خود را با میکر شکستند و به اورداک حمله کردند. کان میکر با اسلایر روبرو شد و اعلام کرد که اورداک برای بقا باید زمین را نابود کند. آن‌ها با یکدیگر نبرد کردند و اسلایر اقدام به کشتن کان میکر کرد و از طریق دروازه‌ای به زمین بازگشت و با نماد گناه روبرو شد. پایان داستان بازی Doom Eternal با یک نبرد شدید و پر وسعت همراه بود که سرانجام اسلایر با وارد کردن کروسیبل بر سر نماد گناه این موجود را کشت و بالاخره به تهاجم جهنم به زمین پایان داد.

منبع : flopsy – WikiPedia

سوالات متداول

......

.

.....
آیا دانلود از گیم کیو نیم بها هست؟
چرا دانلود برای من نیم بها محاسبه نمی شود؟

مطالب مشابه

......

.

.....

ارسال دیدگاه

......

.

.....

دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید و دیدگاه فینگلیش تایید نمی شود.

از تکرار دیدگاه خودداری کنید و در صورت ارسال دیدگاه تکراری تایید نمی شود.

قبل از ارسال دیدگاه بخش  سوالات متداول را مطالعه کنید..

قبل از ارسال دیدگاه تمام بخش های پست را مطالعه کنید.

در صورت استفاده از کلمات رکیک دیدگاه تایید نمی شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

......

.

.....

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

.