ّ

داستان بازی Control

داستان بازی Control

Control یک بازی ویدیویی در سبک اکشن ماجرایی سوم-شخص است که توسط استدیوی فندلاندی رمدی انترتیمنت توسعه یافته است. داستان بازی Control پیرامون یک آژانس سری دولتی ایالات متحده به نام اداره کنترل فدرال (FBC) است که وظیفه‌اش حفظ و مطالعه بر روی پدیده‌های فرا طبیعی است ، بازیکن در نقش جسی فیدن، به عنوان رئیس جدید این اداره به کاوش مرکز فرماندهی FBC در نیویورک یعنی Oldest House می‌پردازد و قابلیت‌های نیرومندی را در جهت شکست دادن یک دشمن مرگبار به نام Hiss به کار می‌گیرد. با داستان بازی Control همراه گیم کیو باشید.

روایت داستان

در پیش‌زمینه داستان بازی Control جسی فیدن در دوران کودکی یک آسیب روانی را پشت سر گذاشت، اتفاقی که شامل پدیده‌های مرموزی می‌شد. او بعد از سال‌ها برای یافتن جواب پرسش‌های گذشته‌اش به اداره کنترل فدرال (FBC) که آژانسی مرتبط با مطالعه‌ی پدیده‌های فرا طبیعی بود رفت. با این حال جسی با رسیدن به مرکز فرماندهی FBC که Oldest House نامیده می‌شود، شاهد یک حمله ناگهانی توسط نیرویی فرا طبیعی به نام Hiss بود. در آشوب به وجود آمده رئیس FBC یعنی زاکریا ترنچ به شکل مرموزی کشته شد.

جسی اسلحه کمری ترنچ که Service Weapon نامیده می‌شد را برداشت و پی برد که این سلاح دارای قدرت‌هایی است و حمل‌کننده‌ی آن نیز طی یک آیین مرموز «انتخاب» می‌شود. به دلیل قوانینی که در اداره حاکم بود، جسی به عنوان رئیس جدید اداره تلقی شد و به این ترتیب داستان بازی Control آغاز شد. جسی تلاش کرد تا Oldest House را پس بگیرد و Hiss را شکست دهد.

هفده سال پیش از شروع رویدادهای بازی، جسی فیدن و برادرش دیلن زمانی که بچه بودند، در ناحیه زباله شهر Ordinary یک اسلاید پروژکتور فرا طبیعی را یافتند. این اسلاید پروژکتور مرموز دروازه‌ای به بعدهای دیگر بود و فعال شدن آن باعث شد تا موجودات دیگری از بعدهای دیگر وارد هستی شوند.

اتفاقات این برهه مبهم است اما ظاهرا غیر فعال کردن این پروژکتور کار دشواری بوده و جسی و دیلن با کمک یک موجودیت برون بعدی موفق به بستن اسلایدها شده‌اند. این اتفاقات باعث شد تا اداره کنترل فدرال (FBC) به موضوع ورود پیدا کند.

اداره از پتانسیل هر دوی این خواهر و برادر برای مقام ریاست اداره آگاه بود. آن‌ها به جسی اجازه دادند تا (تحت نظارت FBC) زندگی خود را ادامه دهد اما دیلن را با خود به Oldest House بردند تا تحت بازداشت آن‌ها بزرگ شود. پس از این ماجرا موجودی که برای بستن اسلایدها به جسی و برادرش کمک کرده بود در کنار جسی باقی ماند و جسی نام او را پولاریس گذاشت. جسی در موارد بسیاری در ذهن خود با پولاریس صحبت می‌کند.

نزدیک به دو دهه بعد، جسی برای یافتن پرسش‌هایش راهی اداره کنترل فدرال شد. او با پیشروی بیشتر در تاسیسات FBC و Oldest House از وجود یک نیروی فرا طبیعی و متخاصم تحت عنوان هیس آگاه شد، چیزی که به اتفاقات رخ داده در Ordinary و ربوده شدن برادرش توسط FBC نیز مرتبط بوده است.

پس از سال‌ها انجام آزمایش روی دیلن به دست FBC، دیلن که خود را اسیر آن‌ها می‌دانست تلاش کرد تا از FBC انتقام بگیرد. او با استفاده از هیس رئیس وقت اداره یعنی زاکریا ترنچ را فاسد کرد. هیس کاری کرد تا ترنچ کنترل خود را از دست بدهد و حتی به دستور هیس یکی از زیردستان تابع خود را به قتل برساند. دیلن همچنین ممکن است در اقدام ترنچ برای باز کردن دروازه ایجاد شده توسط اسلاید پروژکتور و آزادسازی هیس نقش داشته باشد، موضوعی که به هیس اجازه داد تا Oldest House را تصاحب کند.

با پی بردن جسی به نقش برادرش در تصاحب هیس داستان بازی Control پایان یافت. در ابتدا این برداشت وجود داشت که جسی در نجات دادن Oldest House شکست خورده و خودش نیز توسط هیس تباه شده است. در این مقطع بازیکن شاهد اولین نمایش اسامی سازندگان بازی خواهد بود و پس از آن جسی در یک جهان موازی دیده خواهد شد که در Oldest House به عنوان یک مامور اداری گرفتار شده است.

جسی سرانجام با کمک دوست فرا طبیعی خودش یعنی پولاریس و همین طور ناظر FBC یعنی Board از این جهان کابوس‌وار فرار می‌کند و پروژکتور را خاموش می‌کند. به این ترتیب اتصال میان قلمروی ناشناس هیس و Oldest House از بین می‌رود.

سرانجام جسی به طور رسمی تبدیل به رئیس جدید اداره شد و پتانسیل خود را برای گرفتن این مقام ثابت کرد. با این حال تا وقتی که تاثیرات هیس در Oldest House ریشه‌کن نشده وضعیت رفت و آمد در اداره مسدود باقی مانده است. به عبارت دیگر جسی و اعضای دیگر اداره هنوز در Oldest House حبس هستند.

منبع : fandom – flopsy – Wikipedia – IGN

سوالات متداول

......

.

.....
آیا دانلود از گیم کیو نیم بها هست؟
چرا دانلود برای من نیم بها محاسبه نمی شود؟

مطالب مشابه

......

.

.....

ارسال دیدگاه

......

.

.....

دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید و دیدگاه فینگلیش تایید نمی شود.

از تکرار دیدگاه خودداری کنید و در صورت ارسال دیدگاه تکراری تایید نمی شود.

قبل از ارسال دیدگاه بخش  سوالات متداول را مطالعه کنید..

قبل از ارسال دیدگاه تمام بخش های پست را مطالعه کنید.

در صورت استفاده از کلمات رکیک دیدگاه تایید نمی شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

......

.

.....

2 دیدگاه ثبت شده، نظر تو چیه؟

.
  • ناشناس

    13 آبان 1398 21:14

    واقعا عالی بود

  • رضایی

    13 آبان 1398 21:13

    عالی بود ممنون از سایت خوبتون