ّ

داستان بازی Marvels Spider-Man 2018

داستان بازی Marvels Spider-Man 2018

Marvels Spider-Man بازی ساخته شده توسط استودیو Insomniac Games است که برای پلتفرم PS4 توسعه داده شده است. روایت داستان بازی Marvel’s Spider-Man 2018 به 23 سالگی پیتر پارکر می‌پردازد و هشت سال از زمانی که او به مرد عنکبوتی تبدیل شده گذشته است. در چند نسل گذشته این اولین عنوان از بازی‌های اسپایدرمن است که توسعه‌ی آن توسط اکتیویژن صورت نگرفته است. بازی Marvel’s Spider-Man 2018 در تاریخ 16 شهریور 1397 (7 سپتامبر 2018) عرضه شد و اغلب منتقدان آن را تحسین کرده‌اند و بیشترین اشارات مثبت نسبت به روایت داستان اصلی و جنبه‌های بصری بازی بوده است.

روایت داستان

مرد عنکبوتی برای دستگیر کردن ویلسون فیسک به کمک یوری واتانابه و دپارتمان پلیس شهر نیویورک (NYPD) می‌رود. پس مبارزه‌ای میان مرد عنکبوتی و فیسک، سرانجام فیسک شکست خورده و دستگیر می‌شود. بعد از این موفقیت و با گذشت مدتی، پیتر برای تحقیقات به مکان مزایده‌ی مجموعه آثار هنری فیسک می‌رود، جایی که او با معشوقه‌ی سابقش یعنی مری جین واتسون و همین طور مردان مسلحی که به دنبال یک پرونده بودند روبرو می‌شود. مری جین که او نیز برای انجام تحقیقات به این محل آمده بود پیش از رسیدن پیتر موفق به یافتن پرونده‌ی نام برده شده بود و این پرونده حاوی اطلاعاتی در مورد یک پرژوه‌ی سری به نام «نفس شیطان» (Devil’s Btrath) بود، با این حال مردان مسلح پرونده را تصاحب کرده و فرار می‌کنند. پیتر و مری جین با وجود این که ابتدا غافل‌گیر می‌شوند اما سپس تصمیم می‌گیرد تا با همکاری یکدیگر در مورد این سرقت تحقیق کنند. پیتر برای مشورت پیش مارتین لی رفته و از او در مورد ماسک‌های سارقان پرس و جو می‌کند.

لی به او می‌گوید که آن‌ها وابسته به گروهی به نام «شیاطین درونی» (Inner Demons) هستند و به پیتر هشدار می‌دهد که تحقیقات خود را پس از این ادامه ندهد. پیتر که در این مقطع در آزمایشگاه اتو اکتاویوس کار می‌کرد برای تمام کردن کار روی یک بازوی مصنوعی به آزمایشگاه رفت، اما بعد رسیدن او به آنجا چیزی نگذشت تا شهردار شهر یعنی نورمن آزبورن به آنجا آمد و اقدام به پلمپ کردن آزمایشگاه و مصادره‌ی پژوهش‌های اکتاویوس کرد. در همین حین شیاطین درونی حمله به دارایی‌ها و متعلقات فیسک را در دستور کار خود قرار دادند. پیتر بعد از چند مبارزه‌ی موفقیت‌آمیز در مقابل آن‌ها که با کمک جفرسون دیویس صورت گرفته بود، در تجمعی برای کمپین انتخاباتی آزبورن شرکت کرد. در این تجمع افراد دیگری از جمله دیوس، مری جین، مایلز مورالز و ریو مورالز نیز حضور داشتند. شهردار آزبورن بعد از یک سخنرانی کوتاه تماسی تهدیدآمیز از فردی ناشناس دریافت کرد و بعد از شنیدن این جمله از فرد ناشناس که «خودش و شهرش را نابود می‌کند»، به سرعت محل را ترک کرد.

اندکی بعد شیاطین درونی به تجمع هجوم آورده و اقدام به کشتار بسیاری از حاضرین کرد که پدر مایلز یعنی دیویس نیز از قربانی‌های این هجوم بود. در شروع این آشوب پیتر، مارتین لی را در فرم دیگر خود یعنی مستر نگاتیو مشاهده کرد اما در همان زمان طی یک انفجار در نزدیکی خود از هوش رفت. پس از این اتفاق، مایلز به عنوان داوطلب به F.E.A.S.T پیوست و بعد از دیدار با پیتر خیلی زود با او رفیق شد. در همین زمان، آزبورن اقدام به استخدام سیلور سیبل مزدور و گروه نظامی خصوصی او یعنی Sable International کرد تا شیاطین درونی را متوقف کند. سیبل به اسپایدرمن اعتماد نداشت و به طور مداوم برای او دردسرهایی را ایجاد می‌کرد. پیتر تعقیب کردن مستر نگاتیو و شیاطین درونی را ادامه داد و پی برد که لی نوعی کینه از آزبورن دارد و و به دنبال ربودن Devil’s Breath، یک سلاح زیستی است، سلاحی که آزبورن آن را هنگام جستجو برای درمان جهانی یک بیماری ساخته بود. لی موفق به ربودن دویل برث شد و آن را در ایستگاه مرکزی بزرگ شهر پخش کرد، اقدامی که با تلاش‌های پیتر و مری جین خنثی شد. لی در عواقب این اقدام خود بازداشت و راهی زندان فوق امنیتی Raft شد.

در همین حال اکتاویوس برای گرفتن انتقام خود از آزبورن مصمم شده بود، به این ترتیب او پیشروی و توسعه روی بازوهای مصنوعی خود را ادامه داد و آن‌ها را به شکل شاخک‌هایی درآورد که از طریق یک کاشت عصبی آزمایش نشده کنترل می‌کرد. پیتر به خاطر انجام این کاشت و امکان تاثیرات منفی آن بر ذهن اکتاویوس نگران بود. اکتاویوس با بازوهای جدید خود تحت نام مستعار «دکتر اختاپوس» به جزیره‌ی رایکرز و زندان رافت حمله کرد، و تمام زندانیان آن از جمله مستر نگاتیو، الکترو، والچر، راینو و اسکورپین را آزاد کرد، او به واسطه‌ی افراد نام برده اقدام به ایجاد گروه شش خبیث کرد. او همچنین دویل برث که تحت توقیف پلیس بود را ربود و آن را در میدان تایمز رها کرد، اقدامی که صدها هزار نفر از اهالی نیویورک از جمله عمه می را آلوده کرد. شیوع این آلودگی و فرار بزرگ مجرمان باعث شد تا نیویورک به سرعت گرفتار یک هرج و مرج و آشفتگی شود و آزبورن وضعیت حکومت نظامی را اعلام کند. پیتر به دنبال دشمنان فرار کرده‌ی خود رفت و خیلی زود با الکترو، والچر، راینو و اسکورپین رو در رو شد، و این در حالی بود که مری جین برای جست و جوی راهی برای درمان دویل برث به آسکورپ رفت، جایی که ظاهرا روی این موضوع کار می‌شد.

مری جین موفق به ورود به پنت هاوس نورمن شد و متوجه شد که پسر او یعنی هری – که از دوستان پیتر و مری جین بود – دچار یک بیماری لاعلاج شده و در واقع دویل برث نیز برای درمان وضعیت او طراحی شده بود. مری جین بعد از کشف آزمایشگاه سری نورمن پی برد که مارتین لی یکی از موضوعات مورد آزمایش دویل برث بوده است که قدرت‌های او نیز ناشی از همین موضوع است. پدر و مادر لی نیز به طور تصادفی در این مسیر کشته شده‌اند و به خاطر همین موضوع مارتین نسبت به آزبورن کینه دارد. مری جین سرانجام متوجه موقعیت داروی علاج‌دهنده شد و این موضوع را به اطلاع پیتر رساند. پیتر بعد از به دست آوردن اعتماد سیلور سیبل به سمت آزمایشگاه رفت و لی را شکست داد، اما اکتاویوس سر رسید و هر دوی آزبورن و دارو را به اسارت خود درآورد و پیتر را نیز در حالی که به شدت مجروح شده بود رها کرد.

پیتر که انتخاب دیگری نداشت خودش اقدام به ساخت یک لباس زرهی جدید کرد و به دنبال دکتر اختاپوس رفت. او در بالای برج آسکورپ اختاپوس را شکست داد و آزبورن و داروی علاج‌دهنده را حفظ کرد. با این حال مقدار این دارو به اندازه‌ای نبود که بتواند تمام افراد آلوده را درمان کند. پیتر باید تصمیم می‌گرفت که این دارو را برای عمه می که در لبه‌ی مرگ قرار داشت استفاده کند یا آن را در اختیار دکترها قرار دهد تا با مطالعه‌ی آن یک علاج‌دهنده برای درمان همه‌ی افراد پیدا کنند. پیتر سرانجام گزینه‌ی دوم را انتخاب می‌کند و با صورتی گریان با عمه می وداع کرد، کسی که قبل از مرگش اذعان کرد که می‌دانسته پیتر مرد عنکبوتی است. سیلور سیبل نیز نیویورک را ترک کرد و مایلز نیز توسط یک عنکبوت که از آزمایشگاه شخصی آزبورن فرار کرده بود گزیده شد. یک مراسم خاکسپاری برای عمه می برگزار شد و او در کنار قبر عمو بن دفن شد. سه ماه بعد نیویورک به حالت عادی خود بازمی‌گشت و مری جین تصمیم گرفت رابطه‌ی خود با پیتر را از سر بگیرد.

در صحنه‌ای در پایان بازی، مایلز برای پیتر آشکار کرد که قدرت‌های عنکبوتی به دست آورده است. در صحنه‌ی بعدی آزبورن به آزمایشگاه خود بازگشت، جایی که هری در یک محفظه‌ی شیشه‌ای با ماده‌ای سیاه رنگ شبیه به تار نگهداری می‌شد تا درمانی برای او پیدا شود. هنگامی که نورمن دست خود را روی محفظه قرار داد، ماده‌ی مذکور واکنش نشان داد.

منبع : flopsy – WikiPedia

سوالات متداول

......

.

.....
آیا دانلود از گیم کیو نیم بها هست؟
چرا دانلود برای من نیم بها محاسبه نمی شود؟

مطالب مشابه

......

.

.....

ارسال دیدگاه

......

.

.....

دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید و دیدگاه فینگلیش تایید نمی شود.

از تکرار دیدگاه خودداری کنید و در صورت ارسال دیدگاه تکراری تایید نمی شود.

قبل از ارسال دیدگاه بخش  سوالات متداول را مطالعه کنید..

قبل از ارسال دیدگاه تمام بخش های پست را مطالعه کنید.

در صورت استفاده از کلمات رکیک دیدگاه تایید نمی شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

......

.

.....

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

.